Polskie Sommelierki – inauguracja działalności

16 czerwca 2019 roku, podczas Festiwalu Polskiego Wina Białe Czerwone, w Warszawie, zainaugurował swoją działalność nowy ruch branży winiarskiej – Polskie Sommelierki.

                    od lewej:  Kamila Dzierżawska i Katarzyna Federowicz

Polskie Sommelierki to inicjatywa społeczna tworzona przez kobiety dla kobiet. Naszym celem jest wspomaganie i promocja kobiet zawodowo związanych z profesją sommelierską lub mających ambicje uzyskania odpowiednich kwalifikacji w tej specjalności. Będziemy starać się o wypracowanie ich odpowiedniego miejsca w branży HoReCa oraz wspierać ich drogę do sukcesów we współzawodnictwie z „kolegami po fachu”. Zamierzamy organizować wydarzenia i szkolenia z udziałem sommelierek, prezentując ich profesjonalizm.

Zapraszamy do naszej grupy wszystkie Panie zajmujące się profesjonalnie winem, pracujące w zawodzie sommelierki lub starające się o awans do tej grupy zawodowej. Naszym celem jest wspomaganie i promocja aktywności zawodowej kobiet w branży winiarskiej. Uważamy, że zasługują one na właściwe docenienie ich pasji, wiedzy i doświadczenia. Dążymy do stworzenia przyjaznego środowiska wzajemnego wsparcia poprzez np. organizację wyjazdów studyjnych do producentów win, przeprowadzanie
degustacji tematycznych, szkoleń, warsztatów.

Zachęcamy do dołączenia do naszej grupy na fb – Polskie Sommelierki. Wkrótce uruchomimy także nasz profil na Instagramie, gdzie będziemy chciały prezentować polskie sommelierki i ich winiarskie sugestie.

My to:
Agnieszka Wojtowicz-Jach: ekspertka od komunikacji marketingowej, promotorka działań winiarskich w Polsce, organizatorka wielu degustacji i szkoleń, dyrektorka polskiego biura California Wines. Pasjonatka kultury w różnych jej odsłonach.

Katarzyna Piecychna Odunuga: związana z branżą winiarską od ponad 15 lat, wydawała Magazyn Wino, od 2017 prowadzi własną firmę promującą wino „Taste It All”; zorganizowała setki degustacji i spotkań z winem i wciąż ma apetyt na więcej.

kontakt:
Agnieszka Wojtowicz-Jach:  509 538 450
Katarzyna Piecychna-Odunuga:  600 209 924

.

.

Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

weryfikacja wieku czy masz ukończone 18 lat?