Degustacja #AussieWineInPoland

 

Degustacja win australijskich #AussieWineInPoland, czyli wszystko, co chcielibyście wiedzieć o australijskich winach, ale baliście się zapytać, już w marcu w Warszawie.

W czwartek 15 marca odbędzie się degustacja win australijskich organizowana przez Ambasadę Australii w przestrzeni konferencyjnej Piękno, przy ul. Szpitalnej 8A w Warszawie. Zaprezentuje się 11 wystawców, którzy przedstawią wina z ponad 16 winnic. Tego dnia goście będą mogli spróbować ok. 100 win z różnych regionów Australii. Niektóre z nich są już obecne i doceniane na polskim rynku, ale w tym roku pojawi się również siedem winnic, które dopiero szukają importerów w Polsce.

#AussieWineinPoland to doskonała okazja do odkrycia winiarskiej potęgi Australii. Producenci i importerzy przedstawią swoje wina, opowiedzą o najnowszych trendach w winiarstwie Antypodów oraz przybliżą wielopokoleniową historię australijskiego winiarstwa. Odpowiedzą także na każde nurtujące pytanie gości.

Ambassador Paul Wojciechowski jest przekonany, że “#AussieWineInPoland będzie wydarzeniem, podczas którego wspólnie, w swobodnej, nieformalnej i przyjaznej atmosferze odkryjemy tajniki winiarstwa współczesnej Australii”.

Dzięki naszym przyjaciołom i partnerom z Qatar Airways, goście wydarzenia będą mieli szansę wygrać podwójny bilet lotniczy do Australii.

W ramach wydarzenia, o godz. 11.00 odbędzie się Materclass „Shirazathon”, przedstawiający przekrój Shirazów z różnych regionów Australii. Poprowadzi go Adam Pawłowski MS. O godz. 14.00 rozpocznie się degustacja dla branży winiarskiej a o godz. 17.00 degustacja dla gości indywidualnych.

Australia to obecnie czołówka winiarskiego Nowego Świata. Jej oferta jest niezwykle różnorodna i bardzo nowoczesna, choć winiarze z Antypodów nie odżegnują się od swoich korzeni. Z osiągnięć Australian Wine Research Institute (AWRI) korzysta właściwie cały winiarski świat. Australia wyznacza dziś nowe standardy w zakresie produkcji wina, ale również jego komunikacji i marketingu.

Link dla gości branżowych https://www.austrade.gov.au/Local-Sites/Poland/News-and-Events/Event-registrations/company-form-registration

Link dla gości indywidualnych https://www.austrade.gov.au/Local-Sites/Poland/News-and-Events/Event-registrations/individual-form-registration

 

Kontakt dla mediów
Ambasada Australii – Austrade:  warsaw@austrade.gov.au , tel. 22 526 49 30

Studio Wina objęło wydarzenie patronatem medialnym.

 

Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

weryfikacja wieku czy masz ukończone 18 lat?