7 NOE Festiwal – odbędzie się?

Czy siódma edycja tego coraz bardziej popularnego i lubianego w kraju festiwalu wina odbędzie się w tym roku? – To pytanie ostatnio najczęściej jest zadawane organizatorom NOE Festiwalu. Wiele imprez, targów, festynów czy festiwali zostało z wiadomego powodu odwołanych.

Nasz tradycyjny termin – zaraz po Wielkanocy, nie mógł dojść do skutku, zbiegło się to z początkiem ogłoszonej właśnie pandemii – wyjaśnia Marian Jeżewski – prezes Stowarzyszenia ENOKULTURA, organizatora imprezy. – Mieliśmy do wyboru dwa warianty: 7 NOE Festiwal odwołać w tym roku i przenieś na rok przyszły, lub przesunąć termin na czas „bezpieczniejszy”. Mając na uwadze doświadczenia chińskie – okres 5 miesięcy (do sierpnia) wydawał się wystarczający na wyciszenie aktywności koronawirusa. Po burzliwej i niełatwej naradzie doszliśmy do wniosku, że wybieramy opcję drugą. Czy to była dobra decyzja? – Do festiwalu jeszcze prawie miesiąc i myślimy, że tak.

Galerie handlowe są już otwarte od kilku tygodni, wróciły do funkcjonowania hotele i lokale gastronomiczne, tydzień temu odbył się pierwszy po przerwie publiczny koncert w Filharmonii Śląskiej. Wybory miały bardzo wysoką (jak na Polskę) frekwencję, powraca transport międzynarodowy i imprezy masowe (NOE Festiwal nie jest imprezą masową, to kategoria „targów”, masowe imprezy, to mecze piłkarskie i koncerty). – Jesteśmy dobrej myśli.

Nasz festiwal ma szansę być jakimś urozmaiceniem podczas letniej kanikuły dla wielu osób, które zostają na miejscu. Przymusowy areszt domowy nie służy naszej psychice, jesteśmy stęsknieni za towarzystwem i kontaktem z innymi ludźmi, za wspólną rozrywką. Już samo spotkanie z winem jest czymś rozluźniającym i odstresowującym. Oczywiście będą zachowane wymagane przepisami standardy bezpieczeństwa – dodatkowo, zwiększyliśmy powierzchnię wystawienniczą, by zyskać większą przestrzeń dla naszych gości i wystawców.

Im bliżej 7 NOE Festiwalu, tym zainteresowanie nim jest większe, zgłaszają się nowi wystawcy, bo uważają, że warto, że to naprawdę świetny event, dla promocji siebie, swojej marki, oferty – a także w ogóle dla promocji kultury wina w kraju. NOE Festiwal ma przecież misję edukowania i szerzenia kultury wina. Świadomy klient, to stały klient, to podstawa obrotu każdego przedsiębiorstwa. A z promocją wina nawet w „normalnych czasach” nie jest prosto, ustawodawca bardzo ją ograniczył.

   

Nowością na 7 NOE będzie „godzina dla branży”. Chociaż impreza skierowana jest do bezpośredniego klienta, to siłą rzeczy branża winiarska i HoReCa spotykają się tutaj. Postanowiliśmy, że godzina przed oficjalnym otwarciem będzie wyłącznie dla kontaktów biznesowych branży, by warunki były bardziej komfortowe.

Reasumując, serdecznie zapraszamy na 7 edycję NOE Festiwalu, święto wina w Katowicach w 2020 odbędzie się. Do zobaczenia!

 

Rozmowa miała miejsce w Katowicach, 6 lipca 2020
foto: ©Kevin Majchrzak, 6 NOE Festiwal, 2019

 

P.S. Uwaga zainteresowani wystawcy – na tegoroczny NOE można się jeszcze zgłaszać – kontakt: office@noefestiwal.pl

 

7 NOE Festiwal
– data: 2 sierpnia 2020
– miejsce: Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach

 

– NOE Festiwal – strona >>
– bilety – już do nabycia, na eBilet:  

 

Studio Wina jest patronem medialnym NOE Festiwalu

Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

weryfikacja wieku czy masz ukończone 18 lat?