Winnica Zadora

 • adres: Szczepanowice 215, 33-114 Rzuchowa
  województwo: małopolskie
  zobacz na mapie >>>
 • areał: 2 ha
  główne odmiany: Johanniter, Solaris, Phoenix, Dornfelder, Regent, Rondo, Cabernet Cortis
 • właściciel: Zofia Michałowska
  osoba do kontaktu: Zofia Michałowska
 • +48 502 714 696
 • GPS: 49°56’27.9″N 20°53’58.8″E

o winnicy:

Winnica Zadora położona jest w Szczepanowicach nad Dunajcem, w Małopolsce i nawiązuje do tradycji winiarskiej związanej z tym regionem. Istniejąca tu od XVII aż do początku XX w. winnica rodziny Chrząstowskich herbu Zadora została zniszczona podczas działań I wojny światowej.

Winnica została założona w 2007 roku. Położona jest na stoku o średnim nachyleniu 10 % i wystawie południowej – 280 m npm. Na powierzchni 2 ha, posadzono 9000 krzewów. Do wyrobu win używany jest wysokiej jakości surowiec uzyskany poprzez ograniczenie ilości owoców pozyskiwanych z poszczególnych krzewów i ręczną ich selekcję. Specjalizujemy się w produkcji czerwonych win wytrawnych. Winnica Zadora należy do Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Małopolska wchodzącej w skład Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego.


wina:

FENIX – szczep Phoenix 100%. Wino wytrawne o bardzo specyficznym aromacie owoców grapefruita i melona. Charakterystyczna dla tego wina jest wyczuwalna delikatna goryczka.

JULIA – szczep Johanniter 100%. Wino wytrawne o zrównoważonej kwasowości  i neutralnym bukiecie, zbliżonym do bukietu Rieslinga.

SOLIS – szczep Solaris 100%. Wino wytrawne, mocno ekstraktywne o zwiększonej zawartości kwasów, ale dla uzyskania równowagi smakowej o podwyższonym cukrze resztkowym.

BENE – szczep Regent 100%. Wino wytrawne o południowym charakterze, ładnej czerwonej barwie, średniej zawartości garbników, soczyste z wyraźnymi nutami owocowymi i zrównoważoną kwasowością.

RONDINO – szczep Rondo 100%. Wino wytrawne o dużym potencjale dojrzewania, owocowe soczyste, w smaku pojawia się sporo owoców leśnych, wiśni, tarniny, pestek i ciemnych kwiatów z dobrze dopasowaną kwasowością.

SEMPRE – szczep Dornfelder 100%. Wino wytrawne o bardzo ciemnej rubinowej do niebieskoczerwonej barwie, z typowo owocowymi akcentami.


prowadzimy sprzedaż wina:  tak


nagrody:

• Złoty Medal dla wina Bene 2012 na IV Międzynarodowym Konkursie Galicja Vitis 2014

• Złoty Medal dla wina Rondino 2013 na V Międzynarodowym Konkursie Galicja Vitis 2015

 


pokoje gościnne:  brak


dodatkowe informacje:

Dla osób indywidualnych oraz grup zorganizowanych do 16 osób w okresie od początku maja do końca listopada oferujemy:

• Zwiedzanie winnicy połączone z informacją o uprawie winorośli i prowadzeniu winnicy.

• Degustację kilku gatunków wina białego i czerwonego z dodatkiem pieczywa, sera, wędlin i oliwy sprowadzonej z Sycylii.

• Degustację kilku gatunków wina białego i czerwonego w połączeniu z kolacją regionalną.

W zależności od pogody degustacja win organizowana jest na winnicy lub w sali degustacyjnej znajdującej się w winiarni.

.

 

 • ©Baza Winnic Polskich tworzona jest przez Studio Wina, jeśli chcą Państwo dodać swoją winnicę do bazy, prosimy o kontakt na adres: redakcja@studiowina.pl .

zobacz także

Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

weryfikacja wieku czy masz ukończone 18 lat?