Winnica Zagardle

 • adres: Szczodrkowice 235
  województwo: małopolskie
  zobacz na mapie >>>
 • areał: 72 ary
  główne odmiany: Leon Millot, Marechal Foch, Regent, Rondo, na wina czerwone oraz: Seyvall Blanc, Solaris, Jutrzenka, Hibernal, Swenson Red, Saint Pepin, La Crescent
 • właściciel: Paweł Cisowski
  osoba do kontaktu: Paweł Cisowski
 • +48 696 065 921
 • GPS: 50°11’50.2″N 19°54’22.4″E

o winnicy:

Winnica Zagardle znajduje się w miejscowości Szczodrkowice przysiółek Zagardle w gminie Skała ( ok 12 km od Krakowa ). Jej obecna powierzchnia to jeden hektar.  Uprawiamy odmiany z przeznaczeniem na wina czerwone: Regent , Rondo, Marechal Foch oraz Leon Millot. Na wina białe: Swenson Red, Seyval Blanc, Hibernal,  Solaris, Adallmina, Saint Pepin, Jutrzenka. Nie stosujemy herbicydów a większość prac w winnicy wykonywana jest ręcznie z wyjątkową dbałością. Odpowiednio dobrane odmiany winorośli pozwalają nam ograniczyć do minimum opryski chemiczne a w dobrych latach całkowicie zastąpić je ochroną biologiczną. Do nawożenia stosujemy głównie nawozy naturalne (kompost obornik) . Zapraszamy do zwiedzania naszej winnicy oraz winiarni.

Dysponujemy całoroczną piwniczką do degustacji mogącą pomieścić do 12 osób, w sezonie letnim możemy w pawilonach ogrodowych przyjąć grupę do 30 osób.  Dla osób szczególnie zainteresowanych tematyką uprawy winorośli stwarzamy możliwość wzięcia udziału w pracach sezonowych w winnicy przez cały rok.


wina:

Podstawowa oferta win na stronie internetowej.


prowadzimy sprzedaż wina:  nie


nagrody:

Złoty medal PIWI 2017 za Swenson Red słodkie

Brązowy medal Tuchovinifest 2017 za wino białe wytrawne MonCheri

Brązowy medal Tuchovinifest 2017 za wino czerwone wytrawne Leon Millot

Srebrny medal Tuchovinifest 2017 za wino czerwone wytrawne Teodoris

Złoty Medal Galicja Vitis 2018 za wino Swenson Red słodkie

Złoty Medal Galicja Vitis 2018 za wino Swenson Red wytrawne

Złoty Medal Galicja Vitis 2018 za wino Solaris półsłodkie

 


pokoje gościnne:  brak


dodatkowe informacje:

Proponujemy naszym gościom zwiedzanie winnicy i winiarni, gdzie podzielimy się z Państwem naszą wiedzą i nabytym doświadczeniem na temat:

– uprawy winorośli,

– produkcji wina.

Zapraszamy na degustację kilku rodzajów wytwarzanego przez nas wina, do których istnieje możliwość zamówienia drobnych przekąsek: deski serów lub regionalnych wędlin z naszego gospodarstwa ekologicznego (szynki , kiełbasy i pasztety – to nasza specjalność).

 

 • ©Baza Winnic Polskich tworzona jest przez Studio Wina, jeśli chcą Państwo dodać swoją winnicę do bazy, prosimy o kontakt na adres: redakcja@studiowina.pl .

zobacz także

Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

weryfikacja wieku czy masz ukończone 18 lat?