Winnica Mozów

 • adres: Mozów 63, 66-100 Sulechów
  województwo: lubuskie
  zobacz na mapie >>>
 • areał: 4 ha
  główne odmiany: Leon Millot, Gołubok, Chardonnay, Pinot Gris, Pinot Noir, Cabernet Cortis, Sauvignon Gris, Solaris, Johanniter, Muskat
 • właściciel: Robert Kucuń
  osoba do kontaktu: Magdalena Komorniczak
 • +48 660 493 034
 • GPS: 52°04’47.2″N 15°35’07.8″E

o winnicy:

Winnica Mozów jest rodzinnym przedsięwzięciem, który odtwarza regionalne tradycje. Została ona założona w 2007 roku przez wielkiego entuzjastę i miłośnika wina- Roberta Kucunia. Wczesną wiosną 2008 roku zaczęło się grodzenie ponad hektarowej powierzchni i jej nasadzenie, początkowo próbnymi sadzonkami, by zbadać ich zachowanie w określonym klimacie i położeniu. W 2009 roku powierzchnia winnicy została nasadzona współcześnie wykorzystywanymi w zachodniej i środkowej europie szczepami winorośli. Wiosna 2015 powitała nas nasadzeniami rzędu 7,5 tysiąca sadzonek na obszarze 2,8 ha, z porównywalnym podziałem na odmiany białe i czerwone. Aktualnie dysponujemy prawie 4 ha powierzchni z których staramy się uzyskać najlepszej jakości owoce, a z nich jedyne w swoim rodzaju wino.

Winnica położona jest w województwie lubuskim, 22 kilometry od Zielonej Góry, 2 kilometry od miasta Sulechów, na uboczu wsi Mozów. Posiada południową wystawę z lekkim przejściem na zachód oraz bardzo dobry przekrój gleby – głównie glina.


wina:

Białe wytrawne: Johanniter, Chardonnay

Białe półwytrawne:  Pinot Gris

Białe półsłodkie: Muskat

Różowe półwytrawne: Pinot Gris, Muskat, Gołubok

Czerwone wytrawne: Cabernet Cortis

Czerwone półwytrawne: Gołubok

Czerwone półsłodkie: Leon Millot

Wina musujące: Johanniter, Chardonnay


prowadzimy sprzedaż wina:  tak


pokoje gościnne:

Posiadamy 5 pokoi agroturystycznych w bardzo dobrym standardzie. Wszystkie pokoje wyposażone są w łazienkę z prysznicem. Do dyspozycji gości jest wspólny aneks kuchenny oraz słoneczny taras. Maksymalnie we wszystkich pokojach jesteśmy w stanie zapewnić nocleg 18 osobom.


dodatkowe informacje:

Prowadzimy degustacje, szkolenia sommelierskie, organizujemy imprezy okolicznościowe.

Na terenie winnicy posiadamy staw, jest również możliwość zorganizowania ogniska.

.

 

 • ©Baza Winnic Polskich tworzona jest przez Studio Wina, jeśli chcą Państwo dodać swoją winnicę do bazy, prosimy o kontakt na adres: redakcja@studiowina.pl .

zobacz także

Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

weryfikacja wieku czy masz ukończone 18 lat?