Winnica Rustico

 • adres: Inowłódz, ul.Liliowa 7
  województwo: łódzkie
  zobacz na mapie >>>
 • areał: 6 arów
  główne odmiany: Rondo, Regent, Bianca
 • właściciel: Konrad Rybicki
  osoba do kontaktu: Kondrat Rybicki
 • +48 601 224 041
 • GPS: 51°31’05.5″N  20°13’30.7″E


o winnicy:

Winnica jest położona w otulinie Spalskiego Parku Krajobrazowego. Została założona w 2003 roku. W Inowłodzu nad Pilicą na skarpie nad rzeką uprawianych jest 12 odmian winorośli. Niewielki, bo sześcioarowy areał, pozwala na prowadzenie winnicy ekologicznie, a wytwarzane wina są w typie win organicznych. W międzyrzędziach rosną obficie zioła – oregano, tymianek, szałwia, lawenda, mięta. Winnica jest zazieleniana i naturalnie odżywiana. Walory swe wino zawdzięcza miejscowym glebom – czerwonym piaskowcom żelazistym, sprzyjają też gleby wapienne, a przede wszystkim mikroklimat nadpilicza.


wina:

Wino z odmiany Regent – czerwone, wytrawne. Wino beczkowe dojrzewające w beczce z węgierskiego dębu oraz wina dojrzewające w kadzi, w balonach szklanych oraz w butelkach.

Wino z odmiany Bianka – białe, wytrawne oraz białe znad osadu półwytrawne (perliste).


prowadzimy sprzedaż wina:  tak


nagrody:

Prezentacja wina z odmiany Regent na Konwencie Winiarzy Polskich w Łańcucie – ocena dobra.


pokoje gościnne:  brak


dodatkowe informacje:

Teren Spalskiego Parku Krajobrazowego jest położony w odległości 30 km od najbliższego pasma Gór Świętokrzyskich. Zabytki historyczne z okresu od XI w do XIX w. w Inowłodzu , Spale i okolicy. Turystyka piesza, konna, rowerowa oraz spływy kajakowe. Malowniczo położone ścieżki rowerowe wśród lasów i doliny Pilicy. Teren Wzgórz Opoczyńskich jest miejscem wyścigów kolarskich. Noclegi w hotelach i gospodarstwach agroturystycznych. Okolice czyste o unikalnej roślinności i mikroklimacie.

 • ©Baza Winnic Polskich tworzona jest przez Studio Wina, jeśli chcą Państwo dodać swoją winnicę do bazy, prosimy o kontakt na adres: redakcja@studiowina.pl .

zobacz także

Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

weryfikacja wieku czy masz ukończone 18 lat?