Winnica Słońce i Wiatr

 • adres: 32-043 Skała, Świńczów 69
  województwo: małopolskie
  zobacz na mapie >>>
 • areał: 2 ha
  główne odmiany:  Seyval Blanc, Solaris, Leon Millot, Regent, Cabernet Cantor
 • właściciel: Katarzyna Fluder
  osoba do kontaktu: Katarzyna Fluder
 • +48 882 729 486

o winnicy:

Winnica Słońce i Wiatr powstała w 2011 roku, kiedy to posadziliśmy pierwsze 700 krzewów winorośli na parceli graniczącej z Ojcowskim Parkiem Narodowym, w miejscowości Smardzowice. W kolejnych latach obsadziliśmy  następne dwie działki zwiększając areał uprawy do 2 ha.

 W chwili obecnej troszczymy się o prawie 8 tysięcy krzewów winorośli, dokładając wszelkich starań, aby nasze owoce miały jak najlepsze warunki do wzrostu i dojrzewania. Jest dla nas bardzo ważnym aby nie wpływać negatywnie na środowisko wokół nas i dlatego nie stosujemy herbicydów i insektycydów, a opryski przeciwko chorobom grzybowym ograniczyliśmy do minimum.

Ambicją naszej rodzinnej winnicy jest produkcja dobrych, jakościowych win, które w pełni odzwierciedlałyby wyjątkowe jurajskie siedlisko.


wina:

SOLEY

– białe, wytrawne wino o jasno słomkowej barwie, aromatach owoców cytrusowych i ananasa. Świeże, orzeźwiające, idealne do potraw rybnych i dań z drobiu.
Zrobione z odmiany Solaris. Zawartość alkoholu 13%, kwasowość 7,0 g/l, cukier resztkowy 2,5 g/l, rocznik 2016.

ROSE

– różowe, wytrawne wino o głębokiej barwie i delikatnych aromatach maliny, czerwonej porzeczki, rabarbaru. Lekkie, orzeźwiające,  na gorące dni.
Zrobione z odmian Rondo i Regent. Zawartość alkoholu 10%, kwasowość 7,5 g/l, cukier resztkowy 1,0 g/l, rocznik 2016.

LEONIS

– czerwone, wytrawne wino o rubinowej barwie, aromatach dymno – tytoniowych i łagodnym smaku.
Dobrze łączy się z daniami warzywnymi, makaronami i delikatnymi daniami mięsnymi.
Zrobione z odmian Leon Millot i Marechal Foch. Zawartość alkoholu 11%, kwasowość 5,2 g/l, cukier resztkowy 0,1 g/l, rocznik 2016.

RONA

– czerwone, wytrawne wino o rubinowej barwie i zapachu wiśni.
Wino dojrzewało w dębowej beczce. Pełne i harmonijne w smaku.
Zrobione z odmian Rondo i Regent. Zawartość alkoholu 11,5%, kwasowość 6,4 g/l, cukier resztkowy 0,3 g/l, rocznik 2015.


prowadzimy sprzedaż wina:  tak


pokoje gościnne:  brak


dodatkowe informacje:

W naszej winiarni prowadzimy całoroczne degustacje  win podczas których możecie Państwo spróbować naszych win, a także dowiedzieć się wiele o historii naszej winnicy, specyfice jurajskich gleb, a także ciekawostek o produkcji wina. Koszt takiej degustacji to 150 zł dla grupy do 4 osób, a powyżej 4 osób dodatkowo 30 zł za osobę.

Jako że, najbliższa nasza winnica leży w odległości ok. 3 km od winiarni, za jej zwiedzanie liczymy dodatkowo 50 zł , niezależnie od wielkości grupy. Dla grup do 6 osób, istnieje możliwość transportu po naszej okolicy.

Prowadzimy także całoroczną sprzedaż win zrobionych z winogron zebranych w naszych winnicach. Jesteśmy do Państwa dyspozycji cały czas, ale sporo czasu zajmuje nam praca w winnicy i nie zawsze można nas zastać w winiarni. Każdego tygodnia we wtorek i piątek w godzinach 16.00-19.00 jesteśmy zawsze w winiarni, a o innych porach prosimy o telefon : Kasia 882-729-486 lub e-mail: kasia@slonceiwiatr.pl .

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową, zamówienia prosimy wysyłać na powyższy adres e-mail. Koszt wysyłki ustalamy indywidualnie, przykładowo wysyłka kurierem 6 butelek wina w styropianowym pudełku, po przedpłacie to koszt 36 zł. Zainteresowanym wystawiamy faktury VAT.

 

 • ©Baza Winnic Polskich tworzona jest przez Studio Wina, jeśli chcą Państwo dodać swoją winnicę do bazy, prosimy o kontakt na adres: redakcja@studiowina.pl .

zobacz także

Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

weryfikacja wieku czy masz ukończone 18 lat?