Winnica Gronowscy

 • adres: Łukowa 167, 23-412 Łukowa
  województwo: lubelskie
  zobacz na mapie >>>
 • areał: 1,5 ha
  główne odmiany: Solaris, Seyval Blanc, Johaniter, Hibernal, Muscaris, Cabernet Cortis, Cabernet Cantor, Regent
 • właściciel: Michał Gronowski, Ryszard Gronowski, Paweł Gronowski
  osoba do kontaktu: Paweł Gronowski
 • +48 501 500 708
 • GPS: 50°22’47.6″N 22°55’33.2″E

o winnicy:

Uprawa zajmuje tu w chwili obecnej 1,5 hektara.
Winnica Gronowscy jest projektem realizowanym przez całą rodzinę Gronowskich. Prace realizowane są przez członków rodziny, stanowiąc odskocznię i dając odpoczynek od stresującego, miejskiego życia. Nasadzenia w ilościach umożliwiających komercyjną produkcję odbyły się w maju 2013 roku. Eksperymenty z różnymi odmianami trwają od 2008 roku. W kolejnych latach planowane są dalsze nasadzenia uwzględniające również odmiany vitis vinifera.


wina:

Lukus białe wytrawne 2015, Winnica Gronowscy, Roztocze, Polska, 11,5%
Wyraziste, świeże aromaty jabłek białej porzeczki, mirabelek, zielonego jabłka. W ustach żwawe, nieco surowe. Ma sporo akcentów jabłkowych, agrestowych i pigwowych podbitych ziołowością. W sumie neutralne, w miarę poukładane i odświeżające wino. Jest w nim jednak jeszcze trochę zieloności, pestkowej i szypułkowej chropowatości.
Cena: 45,00 zł

Lukus białe półwytrawne 2015, Winnica Gronowscy, Roztocze, Polska, 13%
Wino ma ma sporo owocowej materii. W aromatach i smakach nie brakuje agrestu, grejpfruta, skórki z cytryny, białej porzeczki. Resztkowy cukier jest tutaj ledwie widoczny. W posmaku papierówka, zioła, agrest, zielona gałązka. Końcówka jest lekko surowa, zielona i pestkowa. Struktura mogłaby być tu bardziej gładka, winu przydałby się lepszy balans, ale z drugiej strony – podobać się może jego kwasowość i świeży, owocowy sznyt.
Cena: 55,00 zł

Lukus czerwone 2015, Winnica Gronowscy, Roztocze, Polska, 11,5%
Aromaty leśne, soczyste i dojrzałe. Sporo czereśni, jeżyn, aronii. W ustach pełna wytrawność, wino jest zwarte i zwięzłe, o wyrazistym owocu leśnym (tarnina, czarny bez, jagody, aronia) plus lekkie rejestry ziemiste. Mamy wyraźne taniny, ale nie są one agresywne. Czerwony Lukus wypada świeżo, kwasowo, z nerwem. Owocowość jest jeszcze lekko związana w supeł, ale czas będzie temu winu sprzyjał.
Cena: 55,00 zł

Białe półsłodkie 2015, Winnica Gronowscy, Roztocze, Polska, 14%
Smaczne i całkiem zgrabnie skonstruowane wino. Niesie aromaty ananasa, brzoskwini, papierówki z syropu i moreli. W ustach są podobne rejestry oparte głównie na dojrzałych owocach tropikalnych. Smak jest delikatny i świeży, przyjemnie podbity kwasowością. Może przydałoby się tu nieco więcej owocowej materii, „esencji”, jednak wino niejednemu przypadnie do gustu.
Cena: 65,00 zł 


prowadzimy sprzedaż wina:  tak


pokoje gościnne:  brak

.

 

 • ©Baza Winnic Polskich tworzona jest przez Studio Wina, jeśli chcą Państwo dodać swoją winnicę do bazy, prosimy o kontakt na adres: redakcja@studiowina.pl .

zobacz także

Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

weryfikacja wieku czy masz ukończone 18 lat?