- adres: Śmielin, ul. Stawowa 1, 89-110 Sadki
województwo: kujawsko-pomorskie
zobacz na mapie >>> - areał: 4 ha
główne odmiany: Rondo, Regent, Marechal Foch, Leon Millot, Seyval Blanc, Solaris, Hibernal, Johanniter, Aurora, Jutrzenka, Saint Pepin, La Crescent - właściciel: Magdalena Różniak
osoba do kontaktu: Karolina Dacyk
- +48 695 711 123
- GPS: 53°08’46.8″N 17°29’24.0″E
o winnicy:
Winnica Słoneczny Zakątek powstała w 2012 r. w północno-zachodniej części Polski. Usytuowana jest na południowo-zachodnim wzniesieniu. Na ziemi, na której posadowiona jest winnica, od stuleci uprawiano drzewa i krzewy owocowe.
Idealna lokalizacja, nasłonecznienie oraz sąsiedztwo zbiornika wodnego tworzą unikalny mikroklimat, który sprzyja winoroślom. Nasadzenia poprzedziły lata dokładnej obserwacji wzniesienia, badania oraz analiza gleby, która została wcześniej specjalnie przygotowana do uprawy winorośli.
Wszystkie prace oraz zabiegi w winnicy wykonywane są ręcznie. Każdy krzew naszej winorośli jest pielęgnowany z największą starannością. Winogrona używane do produkcji naszego wina pochodzą wyłącznie z naszych upraw, w których nie stosujemy sztucznych środków ochrony roślin i nawozów. Wszystkie prace oraz zabiegi pielęgnacyjne przeprowadzane są w ścisłej harmonii z cyklem wegetacyjnym winorośli, po dokładnych i systematycznych obserwacjach roślin.
Żeby uzyskać jak najlepsze owoce przycinamy latorośle oraz ograniczamy liczbę gron poprzez zielone zbiory. Nasze wino to sama natura, nie ma w nim sztucznych barwników czy dodatku cukru. Wszystkie wina są produkowane zgodnie ze sztuką winiarską.
Otwierając butelkę wina z Winnicy Słoneczny Zakątek można mieć pewność, że to co się w niej znajduje, powstało wyłącznie z najlepszych, wyselekcjonowanych winogron. Zbiory odbywają się w optymalnym momencie dojrzałości owoców, które są dokładnie obserwowane i kontrolowane. Winogrona poddawane są dokładnej i ręcznej selekcji, wybierane są tylko najlepsze owoce. Odpowiedni poziom cukru oraz dojrzałość winogron pozwalają otrzymać pyszne, naturalne, regionalne wino. Ręczne zbiory oraz selekcja pozwalają zachować najwyższą jakość owoców. Dzięki precyzyjnej i starannej pracy przy produkcji, każda butelka skrywa cząstkę Winnicy Słoneczny Zakątek.
wina:
WINA BIAŁE
Emilio I
– wytrawne wino o delikatnym melonowym aromacie i harmonijnym smaku. Powstało z połączenia winogron francusko-amerykańskiej odmiany Seyval Blanc oraz winogron niemieckiej odmiany Solaris. Charakteryzuje się wyższą kwasowością oraz aromatem zielonych jabłek, cytrusów oraz polnych kwiatów.
Odmiana: Seyval Blanc 60% + Solaris 40%
Smak: wytrawne
Rocznik:
2015, alk: 11,5%
2016, alk: 11%
Hibera
– wytrawne, najbardziej „charakterne” białe wino w naszej ofercie, wyprodukowane z późno dojrzewającej, niemieckiej odmiany Hibernal. Wino idealne dla amatorów ceniących wyraźnie wyczuwalną kwasowość. W bukiecie dominują aromaty owoców cytrusowych, pojawiają się delikatne nuty ziołowe. W smaku soczyste, dobrze ułożone o bogatej strukturze i długim zakończeniu. Pasuje do białego mięsa oraz deserów.
Odmiana: Hibernal
Smak: wytrawne
Rocznik:
2015, alk: 11%
2016, alk: 12%
Julius I
– białe półwytrawne wino z delikatnie wyczuwalnym cukrem resztkowym, który zawdzięcza przerwanej fermentacji. W smaku na pierwszym planie wyraźne nuty owoców cytrusowych. Charakteryzuje go intensywny aromat oraz bogaty smak. Najlepiej smakuje w towarzystwie deserów oraz owoców morza. Idealne jako aperitif.
Odmiana: Johanniter
Smak: półwytrawne
Rocznik:
2015, alk: 10%
2016, alk: 11,5%
Nagrody: Srebrny medal New York International Wine Competition 2017
Julius
– wytrawne wino z niemieckiej odmiany Johanniter, spokrewnionej ze słynnym Rieslingiem. Świeże wino o pełnym smaku z tonami zielonego jabłka i gruszki. Zachwyca świeżością oraz zbalansowaną kwasowością. Idealne na letnie popołudnia lub jako aperitif.
Odmiana: Johanniter
Smak: wytrawne,
Rocznik:
2015, alk: 10%
2016, alk: 11,5%
Aurore
– białe, wytrawne, delikatne wino, o jasnosłomkowej barwie i subtelnej słodyczy. W nosie znajdziemy nuty moreli. Najlepiej smakuje w towarzystwie owoców morza.
Odmiana: Aurora
Rocznik: 2016 , alk: 12%
Solero
– białe, wytrawne, zielone wino powstałe z połączenia niemieckiego szczepu Solaris oraz francuskiego Seyval Blanc. Wyczuwalne nuty gruszki, jabłka oraz cytrusów. Świeżość i delikatna kwasowość Solero bardzo dobrze komponują się z serami i białym mięsem.
Odmiana: Solaris 70% + Seyval Blanc 30%
Smak: wytrawne
Rocznik: 2016, alk: 11%
WINA RÓŻOWE
Rosé
– półwytrawne, różowe wino wyprodukowane z niemieckiej odmiany winorośli Rondo. Delikatne wino o zrównoważonej kwasowości, delikatnie wyczuwalnej słodyczy. W nosie owocowo-kwiatowe aromaty. Idealnie pasuje do serów, drobiu oraz sałatek.
Odmiana: Rondo
Rocznik: 2016, alk: 11%
Nagrody: Brązowy medal Berlin International Wine Competition 2017
WINA CZERWONE
Mario
– wytrawne wino z francuskiej odmiany Marechal Foch. Charakteryzuje się wyższą zawartością kwasów organicznych, bogatym owocowym aromatem, w którym wyczuwalne są nuty czereśniowe, oraz głęboką czerwoną barwą. Mario idealnie współgra z daniami z grilla oraz serami.
Odmiana: Marechal Foch 100%
Smak: wytrawne
Rocznik: 2015, alk: 12%
Nagrody:
Srebrny medal Międzynarodowego Konkursu TuchoViniContest 2016.
Brązowy medal III KONKURSU POLSKICH WIN I CYDRÓW o MEDAL ENOEXPO® 2016.
Marco
– wytrawne wino idealne dla miłośników złożonych i bardzo garbnikowych win, wyróżnia się intensywnym głębokim smakiem. Swój charakter zawdzięcza francuskim odmianom Marechal Foch i Leon Millot, z których powstał. W bukiecie wyraźnie wyczuwalne nuty tytoniu oraz dębu. Przez dwa tygodnie leżakował w dębowych beczkach. Połączenie niskiej kwasowości Leona z wyższą zawartością kwasów Marechal Foch daje idealnie zbalansowane i wyważone wino. Najlepiej komponuje się z czerwonym mięsem oraz dziczyzną.
Nagrody:
Brązowy medal Międzynarodowego Konkursu TuchoViniContest 2016
Odmiana: Leon Millot 50% + Marechal Foch 50%
Smak: wytrawne
Rocznik: 2015, alk: 12%
Ronda
– wytrawne wino o charakterystycznym, delikatnie cierpkim, bardzo garbnikowym smaku i mocno nasyconej fioletowo-grafitowej barwie. Oryginalny „szorstki” smak zawdzięcza niemieckiej odmianie Rondo.
W aromacie wyczuwalne nuty aromatów leśnych oraz korzennych. Idealnie współgra z czerwonym mięsem.
Nagrody:
Brązowy medal Międzynarodowego Konkursu TuchoViniContest 2016
Srebrny medal Berlin International Wine Competition 2017
Srebrny medal New York International Wine Competition 2017
Odmiana: Rondo 100%
Smak: wytrawny
Rocznik: 2015, alk: 13%
Leon
– wytrawne wino z francuskiej odmiany Leon Millot. Przez dwa miesiące leżakował w beczkach z dębu amerykańskiego, dzięki czemu posiada charakterystyczne dębowe nuty. Cechuje go intensywna czerwona barwa i stosunkowo niska kwasowość. W bukiecie wyraźnie wyczuwalne nuty bzu i tytoniu.
prowadzimy sprzedaż wina: tak
nagrody:
Polska Winnica Roku 2017 New York International Wine Competition 2017
Polska Winnica Roku 2017 Berlin International Wine Competition 2017
Julius I 2016
Srebrny medal New York International Wine Competition 2017
Rosé 2016
Brązowy medal Berlin International Wine Competition 2017
Mario 2015
Srebrny medal Międzynarodowego Konkursu TuchoViniContest 2016
Brązowy medal III KONKURSU POLSKICH WIN I CYDRÓW o MEDAL ENOEXPO® 2016
Marco 2015
Brązowy medal Międzynarodowego Konkursu TuchoViniContest 2016
Ronda 2015
Brązowy medal Międzynarodowego Konkursu TuchoViniContest 2016
Srebrny medal Berlin International Wine Competition 2017
Srebrny medal New York International Wine Competition 2017
Leon 2015
Brązowy medal Berlin International Wine Competition 2017
Brązowy medal New York International Wine Competition 2017
Regeno 2015
Srebrny medal New York International Wine Competition 2017
Brązowy medal Decanter World Wine Awards 2017
pokoje gościnne: brak
.
- ©Baza Winnic Polskich tworzona jest przez Studio Wina, jeśli chcą Państwo dodać swoją winnicę do bazy, prosimy o kontakt na adres: redakcja@studiowina.pl .
zobacz także

Dwanaście kilometrów na południowy zachód od Tarnowa, w gminie Pleśna, jest niewielka miejscowość – Dąbrówka…
Read More →
Dziewięć kilometrów od Kazimierza Dolnego w górę biegu Wisły znajdziemy niewielką miejscowość Dobre, a w niej…
Read More →
Winnice Kojder prowadzą Anna Kojder i Artur Kojder – rodzeństwo. To winnica i wina, o których głośno zrobiło się w ubiegłym roku za sprawą konkursu polskich win w poznańskiej restauracji SPOT. Jesteśmy w województwie zachodniopomorskim, w pobliżu…
Read More →
Liczba zarejestrowanych winnic osiągnęła 230, łączna powierzchnia upraw prawie 395 hektarów, a produkcja wina 12.716 hektolitrów. Ponad 61% produkcji stanowią wina białe, łącznie winiarze zebrali w tym roku ponad 1.870 tys. kg winogron.
Read More →
Kiedyś kierowca wyścigowy i właściciel fabryki robiącej samoloty rekreacyjne, przedsiębiorca, warszawiak, zakłada winnicę w niewielkiej miejscowości pod czeską granicą, jak do tego doszło? Marcin Biernacki przyjeżdżał tutaj…
Read More →
Winnica Adoria A.D. 2001 – nazwa międzynarodowa: Adoria Vineyards – złożona została przez obywatela Stanów Zjednoczonych Mike’a Whitney, co dowodzi, że „za pracą” można migrować także…
Read More →
Minął rok – jestem ponownie w Winnicy Turnau, czy w tym czasie coś się zmieniło? W château z czterema wiekami tradycji rok, to niewiele, ale w siedmioletniej winnicy, to szmat czasu. Winnica z Baniewic jest…
Read More →
Półtorahektarowa winnica efektownie prezentuje się na południowym zboczu doliny Opatówki w jej najwyższym położeniu w pobliżu starego wyrobiska piasku. Winiarska tradycja rodzinna zaczyna się w okresie przedwojennym, kiedy to…
Read More →
Historia winiarskiej działalności Barbary i Marcina Płochockich zaczyna się w 2002 roku na Podkarpaciu. To tutaj sadzą swoją pierwszą, 30-arową winnicę i tutaj rodzi się ich autentyczna pasja i myśl, by zająć się (już na poważnie) produkcją wina.
Read More →
Winnica Miłosz, to producent znany i już uznany, zatem ciekaw byłem czy się to potwierdzi, jednocześnie…
Read More →
Dojeżdżając do niewielkiej miejscowości Proczki, liczącej łącznie sześć gospodarstw, wpadniesz od razu na zabudowania państwa Lewandowskich…
Read More →
W dobie GPS, znaleźć Starą Winną Górę jest bardzo łatwo, aczkolwiek dojechać do niej – już trudniej. Polecam…
Read More →
Jest już wielu ciekawych wytwórców w lubuskim, których warto odwiedzić. Zawitałem w kilka miejsc i spieszę podzielić się wrażeniami…
Read More →
Moglibyśmy uprzeć się, że to już nie lubuskie, tylko dolnośląskie i mielibyśmy rację. Znajdujemy się ok. 60 km od…
Read More →
Był rok 2009, lato. Wszystko zaczęło się, uwaga, w Hiszpanii, od prostego skojarzenia. „Skoro tutaj winorośla mogą rosnąć obok pszenicy, to kto wie, może…
Read More →
Wszyscy dobrze zdajemy sobie sprawę, że praca winiarza, to nie tylko czas winobrania i fermentacji.…
Read More →
Wino z Imielina? Winnica Patria? A gdzie to? – A na Śląsku, 30 km na…
Read More →